fbpx
Kuranda studio – Szkoła Rysunku i Malarstwa, Kraków

Kuranda studio – Szkoła Rysunku i Malarstwa, Kraków

Kuranda Studio

Szkoła rysunku i malarstwa

Magdalena Toborowicz-Kuranda urodzona w 1990 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i fotografią. Projektuje i wykonuje murale na wewnętrznych i zewnętrznych ścianach budynków, współpracuje z architektami i architektami wnętrz. W 2015  założyła szkołę artystyczną KURANDA STUDIO. Laureatka konkursu DEBUTS 2015 na najlepszy debiut fotograficzny w Polsce. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Malując inspiruje się powiększonymi do nierzeczywistych rozmiarów fragmentami natury. „Abstrakcyjne” obrazy to niemal realistyczne pola, błota czy kałuże, w których pojawiają się refleksy świetlne. Niebo i Ziemia (w rozumieniu dosłownym i symbolicznym) jako przeciwne sobie wartości, ujęte w jednej materii malarskiej, stanowią treść jej prac. Ogranicza pejzaż do minimum formy, koloru i waloru. Ta surowość sprawia, że wybrane elementy zdają się być bardziej widoczne, w mocniejszy sposób działają na zmysły. Płótna, zakładane grubymi impastami, nawiązują do przyrody jednocześnie wpisują się w estetykę brudnych i odrapanych ścian budynków. Autorka łącząc te dwie odrębne od siebie wartości stara się tworzyć nową przestrzeń plastyczną np. w nowoczesnym wnętrzu. Jej obrazy, często dosłownie malowane tynkami, łączą cechy klasycznego malarstwa materii ze sztuką monumentalną na ścianie.
Paweł Kuranda urodzony w 1988 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się grafiką, ilustracją artystyczną, malarstwem, projektowaniem okładek płyt muzycznych, plakatów, logotypów i concept artów. Jego zainteresowanie sztuką rozpoczęła wczesnodziecięca fascynacja komiksem, a działania twórcze zmotywowała wewnętrzna potrzeba zapełnienia formami plastycznymi białych arkuszy papieru. Ma na koncie liczne realizacje projektów graficznych, ilustracji do książek dla największych wydawnictw w kraju tj.: Znak, Burda, Czerwone i Czarne, Muza oraz jest autorem identyfikacji wizualnej festiwalu Soulstone Gathering. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace ukazywały się w magazynach muzycznych tj.: Noise Magazine, Teraz Rock. W swoich ilustracjach często czerpie inspirację z dzieł literatury science fiction,
oraz komiksów XX w.
Joanna Wójcik urodzona w 1995 roku.  Absolwentka Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzejewskiego.  Jako Architekt i Artysta 3D specjalizuje się w tworzeniu wizualizacji architektonicznych i koncepcji wnętrz. Prościej mówiąc tworzy fotorealistyczne obrazy i projekty przestrzeni, aby pomóc swoim klientom sprzedawać ich produkty. Od 3 lat jest również nauczycielem rysunku architektonicznego oraz prowadzi warsztaty z designu w KURANDA STUDIO. Na zajęciach porusza takie zagadnienia jak podstawy rysunku i perspektywy, projektowanie oraz modelowanie form przestrzennych.
Weronika Gąsowska urodzona w 1993 roku. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogikę na Akademii Ignatianum. Nauczycielka plastyki w szkole podstawowej. Od wielu lat przygotowuje licealistów do zmierzenia się z maturą z historii sztuki, a w ubiegłym roku ukończyła kurs przygotowawczy dla egzaminatorów CKE do matury w formule 2023. Wieloletnia współpracowniczka Muzeum Narodowego w Krakowie, dla którego prowadzi lekcje muzealne, oprowadzania i warsztaty. Sztukę dawną i współczesną oraz idee wychowania estetycznego popularyzuje prowadząc konto @do.sztuki na Instagramie.